Amcasının sevigisini eşarpla bomuştu cezası belli oldu

Gölcüke bağlı Hisareyn Merkez Mahallesi’nde ikamet eden Ömer Bir, amcası H.B.nin birlikte yaşadığı Şengül Güler’in altınlarını almak için plan yaptı. Ömer Bir, 7 Haziran 2021 günü evde yalnızken Güler’i eşarpla boğarak öldürdü.

Bir, daha sonra Güler’in cansız bedenini de otomobilin bagajında yaklaşık 10 kilometre uzaklıktaki Yazlık Mezarlığına götürdü. Bir, mezarlığın yanında bulunan ormanda çukur açıp, Gülerin cesedini gömdü.

GÖMDÜĞÜ YERİ GÖSTERDİ

Şengül Güler’den haber alamayan H.B., polise ihbarda bulundu. Bunun üzerine çalışma başlatan ekipler, H.B.’nin evine en son yeğeni Ömer Birin girdiğini tespit etti. Operasyon düzenleyen ekipler, Ömer Bir’i, Gebze’de yakalayarak gözaltına aldı.

Ömer Birin evinde yapılan aramada, çamurlu ve kanlı kıyafetler de bulundu. Bir, emniyetteki ifadesinde, cinayeti itiraf ederek, cesedi gömdüğü yeri gösterdi. Polis, ormanda toprağı kazarak, Şengül Güler’in cansız bedenini çıkardı. Ömer Bir, tutuklanarak cezaevine gönderildi.

BABASI VE KARDEŞİ YARDIM ETTİ

Soruşturmayı derinleştiren Kocaeli Emniyet Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliği ekipleri, bölgedeki güvenlik kamerası görüntülerinde yaptıkları incelemede, Şengül Gülerin cesedinin taşındığı araçta Ömer Bir ile birlikte babası İdris Bir ve kardeşi Önder Biri’n de bulunduğunu tespit etti. Cesedin gömülmesine yardım ettikleri tespit edilen İdris Bir ve Önder Bir de gözaltına alınıp, tutuklandı.

Ömer Bir hakkında ‘kasten öldürme’ ve Şengül Güler’in kolu, boynu ve kulağındaki altın takıları da aldığı gerekçesiyle de ‘yağma’ suçundan, İdris Bir ve Önder Bir hakkında ise suç delillerini yok etme, gizleme veya değiştirme’ suçundan dava açıldı. Yargılama sürecinde İdris Bir ve Önder Bir tahliye edildi.

MAHKEME KARAR VERDİ

Kocaeli 4’üncü Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen karar duruşmasına tutuklu sanık Ömer Bir ile tutuksuz yargılanan babası İdris Bir ve kardeşi Önder Bir katıldı. Duruşmada söz verilen Ömer Bir, “Kimseye bir şey yapmadım. Kimsenin malına dokunmadım. Yaşananlardan dolayı üzgünüm. Küçük çocuklarım olduğundan tahliyemi talep ediyorum” dedi.

Heyet, Ömer Biri Şengül Güleri öldürdüğü gerekçesiyle müebbet hapis cezasına çarptırdı, altınları aldığına dair delil olmaması sebebiyle yağma suçundan ise beraatine karar verdi. Babası İdris Bir (57) ve kardeşi Önder Bir (31) ise suç delillerini yok etme, gizleme veya değiştirme suçundan 2şer yıl hapis cezasına çarptırıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x