Esansiyel yağların mucizesi! Her cilt tipi için farklı etkiler yaratıyor

Jojoba yağı sivilceye eğilimli ciltler için mükemmeldir. Yatmadan önce az miktarda jojoba yağını yüzünüze ve boynunuza uygulayın.

Jojoba yağı, ciltteki doğal sebumu taklit ettiği için derinin iç katmanlarını daha az yağ üretmeye yönlendirir. Cildiniz ne kadar az yağ üretirse, o kadar az sivilce yaşarsınız.

Sivilce izlerinden, cilt rengindeki değişikliklerden, iltihaplanmalardan kurtulmanın ve sivilcenize neden olan bakterileri azaltmanın doğal bir yolunu arıyorsanız, aradığınız şey hint yağıdır.

Ama dikkat edin, hint yağı çok kalındır, kullanırken gerçekten dikkatli olmanız gerekir. Daha ince hale getirmek için bir damla hint yağını iki damla jojoba yağıyla karıştırın.

Lavanta çoğunlukla rahatlatıcı kokusuyla bilinir, ancak bu esansiyel yağ bundan daha fazlası. daha Lavanta yağı yaşlanan cilt ve yaşlılık lekeleri için de harikalar yaratır.

Akneye eğilimli cilde sahip kişiler çay ağacı yağını severler. Çay ağacı yağı cildiniz için mükemmel bir esansiyel yağdır, çünkü cildinizde anti-bakteriyel bir madde olarak çalışır ve sonuçta sivilcenizi azaltır.

Argan yağı aslında cildiniz için en iyi esansiyel yağlardan biridir. Argan yağı, E vitamini ve yağ asitleri açısından zengindir; her iki bileşen de cildinizi besler ve hasarlı cildin yeniden inşasında çalışır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x