Moody’s’ten Türk bankaları için kritik karar

  • Moody’s Türkiye’nin kredi notu görünümünü yükseltti ve 17 Türk bankasının not görünümlerini “durağan”dan “pozitif”e çevirdi.
     
  • Kredi derecelendirme kuruluşu, 12 Ocak’ta Türkiye’nin kredi notunu “B3” olarak teyit etti ve not görünümünü “durağan”dan “pozitif”e çevirdi.
     
  • Açıklamada, görünümünün pozitife çevrilmesinin nedeninin “ekonomi politikasındaki belirleyici değişiklik, özellikle de ortodoks para politikasına dönüş” olduğu vurgulandı.


NOT GÖRÜNÜMÜ POZİTİFTE

Moody’s Türkiye’nin kredi notu görünümünü yükseltmesinin ardından Türk bankaları için not değerlendirmesinde bulundu. Kredi derecelendirme kuruluşundan yapılan açıklamada, Türkiye’de 17 bankanın not görünümünün “durağan”dan “pozitif”e çevrildiği belirtildi.


Moody’s, 12 Ocak’ta yaptığı değerlendirmede, Türkiye’nin kredi notunu “B3” olarak teyit ederken, not görünümünü “durağan”dan “pozitif”e çevirmişti.
 

Kredi derecelendirme kuruluşundan yapılan açıklamada, Türkiye’nin kredi notunun “B3” olarak teyit edildiği, daha önce “durağan” olan not görünümünün ise “pozitif”e yükseltildiği bildirildi.

Açıklamada, görünümün pozitife çevrilmesinin ana nedeninin “ekonomi politikasındaki belirleyici değişiklik, özellikle de ortodoks para politikasına dönüş” olduğu belirtildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x