‘Peripeteia – Talih Dönüşü’ne İtalya’dan ödül

Yönetmen Merve Gezen’in son kısa filmi ‘Peripeteia – Talih Dönüşü’, dünyanın en eski kısa film festivallerinden biri olan 74. Montecatini Uluslararası Kısa Film Festivali’nde kurmaca dalında ‘En İyi Kısa Film’ ödülünü aldı.

NTV’de yer alan habere göre, yapımcılığını DTM Pictures’ın, görüntü yönetmenliğini Mustafa Kuşçu’nun, müziklerini Murat Evgin’in yaptığı kısa film ‘Peripeteia’, ekonomik sebepler yüzünden ailesine çöpten kağıt ve plastik toplayarak yardım eden 9 yaşındaki Adem’in, sıradan bir gününü konu alıyor.

Adem Çeliktop, Cafer Varlı, Baran Karadeli, Kazım Çeliktop, Tuba Şardan’ın rol aldığı ‘Peripeteia’, prömiyerini Cenevre’de yaptıktan sonra İsveç, Paris, Türkiye ve İtalya’da gösterildi. Kısa film kasım ayında; Türkiye’de International Crime and Punishment Film Festivali ve Kocaeli Film Festivali’nde, İtalya’da Napoli Human Rights Film Festivali’nde, Finlandiya’da Kotka Human Rights Film Festivali’nde, İsveç’te Stockholm City Film Festivali’inde ve Boston Türk Filmleri Festivali’nde gösterilecek.

Yönetmen ve senaryo yazarı Merve Gezen, yüzyıllık bir sinema tarihine sahip olan 74. Montecatini Uluslararası Kısa Film Festivali’nde aldığı kurmaca dalında ‘En İyi Kısa Film’ ödülü için, “Federico Fellini, Marcello Mastroianni, Nino Manfredi gibi İtalyan sinemasının dünyaca ünlü yönetmenlerini ağırlamış bir festivalde filmimle Kurmaca Dalında En İyi Kısa Film ödülünü almak kendim ve ülkem adına çok gurur verici” dedi. (KÜLTÜR SANAT SERVİSİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x