Polis Memuru Cihat Ermiş’i Şehit Eden Suç Makinesi Emre Çolak’ın Abisinin Paylaşımları Dikkat Çekti

Bu sabah saatlerinde İstanbul Büyükçekmece’de yaşanan silahlı saldırı sebebiyle polis memuru Cihat Ermiş hayatını kaybetti. Emniyette 32 suç dosyası olan saldırganın ağabeyinin sosyal medya paylaşımları ise dikkat çekti.

Bu sabah İstanbul Büyükçekmece’de yaşanan silahlı çatışma haberi gündemi sarsan haberlerden. Motorsikletle havaya ateş açan birilerinin olduğunu söyleyen mahalle sakinleri, emniyet güçlerine ihbarda bulundu.

Polisler mahallede motorsikletli kişleri bulamadı ancak bu esnada ekiplere bir başka ihbar daha geldi. Evinin duvarlarına kurşun isabet ettiğini söyleyen kişinin şikayeti üzerine polisler silahlı saldırı yapılan daireyi tespit etti.

02:30 sularında dairenin zilini çalan ekiplere içeriden ateş açıldı. Evdeki Muhammet Emre Çorak’ın silahından çıkan kurşun polis memuru Cihat Ermiş’in göğsüne isabet etti. Hastaneye kaldırılan polis memuru Ermiş tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

Saldırıyı yapan kişi ise tam bir suç makinesi çıktı. 2003 doğumlu olduğu anlaşılan Muhammet Emre Çorak’ın 32 adet suç dosyası olduğu ortaya çıktı.

İlk suçunu henüz 14 yaşındayken 2017 yılında hırsızlık yaparak işlediği tespit edilen saldırganın daha sonra kasten yaralama suçundan 8 kez, uyuşturucu bulundurmak suçundan 12 kez, ateşli silah bulundurmak suçundan 5 kez, taksirle yaralama suçundan 1 kez, hırsızlık suçundan 3 kez, motosiklet hırsızlığı suçundan 1 kez, tehdit suçundan 1 kez ve gasp suçundan 1 kez gözaltına alındığı belirlendi.

Polis memurunun şehit olmasının ardından sosyal medyada tepkiler yükselirken, zanlının ağabeyi olduğu anlaşılan bir şahsın Twitter paylaşımları da dikkat çekti.

Ağabeyin paylaşımının ardından bir Twitter kullanıcısı, daha önce kendisinin bu kişiler tarafından tehdit edildiğini iddia etti.

Zanlının ağabeyinin birkaç gün önce “5 kardeş olsaydık devirirdik hükümetleri” paylaşımı ise oldukça dikkat çekti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x